Blog

edirne ev temizliği

Ev temizliği

Temizlik, hayatımızın hemen her alanında düzenli olarak yapmak zorunda kaldığımız bir durum. Yapmak zorundayız, çünkü yapılmadığında sağlımızı riske attığımız gibi dış görünüşümüzle de iyi bir izlenim bırakamayız. Bunun dışında yaşadığımız evimizin de temizliği son derece önemlidir. Evin temiz ve düzenli olması, gözümüze hoş görünmesi de önemlidir aslında. Ev temizliği yapılmadığı zaman, o ev dünyanın en iyi mobilyalarıyla, aksesuarlarıyla döşenmiş olsun hiçbir cazibesi ve çekiciliği olmayacaktır. Belirli aralıklarla temizlik yapılmayan bir evde, yaşam gittikçe zorlaşacaktır. Bu yüzden belli aralılarla belli zaman dilimlerinde temizlik yapmak zorundayız. Evimizin temizliğini günlük, haftalık ve aylık olarak zaman dilimlerine ayırırsak, aslında evimizin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayabiliriz.

Evin bölümlere göre temizliği

Aslında evimizin her bölümünde belli aralıklarla ev temizliği yaparız, yapmak zorundayız. Mesela mutfak, evin en çok temizlik yapılan bölümüdür. Çünkü hemen hemen her gün yemek yapılan ve yemek yenilen yerdir. Dolayısıyla evin en çok kirlenen ve temizliği en çok yapılan yeridir mutfak. Yine mutfak gibi her gün kullandığımız banyo ve tuvaletlerin de temizliği sık sık yapılmak zorundadır. Mutfak ve banyo tuvalet temizliği yapılırken kullanılan temizlik malzemeleri, ortak kullanılmamalı ve sağlık açısından karıştırılmamalı, buna son derece dikkat ve özen gösterilmelidir. Yine kullanılan eşyaların tozları birkaç gün arayla da olsa alınmalı, en çok kullandığımız oturma odası ve diğer odalar süpürülmeli, buralar her gün yeterince havalandırılmalıdır.

Evimizi temiz tutmanın püf noktaları

Hemen hemen her gün ev temizliği yapmamak ve temizliğini yaptığımızın yerin daha çok temiz kalabilmesi için, bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Aslında kişisel temizliğimize ne kadar önem verirsek evimiz de o kadar temiz olur. Eve girerken giysilerimizi asıp, kirlileri kirli sepetine atıp, ev içinde dışarda giymediğimiz ve evde daha rahat edeceğimiz elbiseler giymeliyiz. Böylece dışarda giydiğimiz elbiselerle gelen tozu kiri eve getirmemiş oluruz. Yine evde kullanılan eşyaların yerli yerinde olmaları, evin daha düzenli ve temiz görünmesini sağlayacaktır. Temizlik yapılan kova bez fırça gibi malzemeleri, her temizlik sonrası yıkamalıyız.

Ev Temizliğinde Neleri Biz Karşılıyoruz

Genel Temizlik Maddesi

Yüzey Temizlik Maddesi

Ahşap Temizleme Maddesi

Cam Pencere Silme Aparatları ve Kimyasalıpub-9995754752314635

Temiz Mop Yer Silme Bezleri

Temiz İlk Kullanım Mutfak Temizlik Bezleri

İlk Kullanım Toz Alma Bezleri

Su Kovaları

Vakum Makinası

Buhar Makinası

3 Basamaklı Merdiven

Eldiven Tel Sünger ve Diğer Ekipmanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir